ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

pao.koufalion@yahoo.com

Για να μην ξεχνάμε...

Πηγή

30.(15-4-1979)ΠΑΟ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ - ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 2-1 (ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ 70΄) ο αγώνας έγινε σε ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα, παρουσία 4000 θεατών!!!!,

RSS and Search

Email me

Contra.gr - Τελευταίες ειδήσεις

Π.Α.Ο. ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ. Από το Blogger.

Π.Α.Ο. ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ 2010-2011

Αποποίηση ευθύνης & Δήλωση εχεμύθειας

Η Διοίκηση του Π.Α.Ο. Κουφαλίων δεν ευθύνεται για άρθρα,σχόλια οι παρατηρήσεις συνεργατών και ανταποκριτών, τα οποία αποτελούν προσωπικές απόψεις των συντακτών.Οι όροι χρήσης αναλυτικά βρίσκονται αριστερά στο μενού επιλογών

Τετάρτη 29 Σεπτεμβρίου 2010

Ιστορική Αναδρομή

O ΠΑΟ Κουφαλίων ιδρύθηκε το 1964 από συγχώνευση του Άρη και του Ηρακλή Κουφαλίων.Μεγάλη στιγμή στην ιστορία του συλλόγου ήταν η κατάκτηση του τοπικού πρωταθλήματος το καλοκαίρι του 1975, διεκδικώντας την άνοδο στη Β’ εθνική από τον Ρήγα Φεραίο, την οποία έχασε σε αγώνα μπαράζ που είχε διεξαχθεί στην Κοζάνη.

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ

Με αισιοδοξία μετά το πετυχημένο ξεκίνημα και τις δύο νίκες, συνεχίζεται η προετοιμασία για το Κυριακάτικο παιχνίδι με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.
Στο κυανόλευκο στρατόπεδο επικρατεί ηρεμία με τους ποδοσφαιριστές να δουλεύουν με σοβαρότητα αλλά και πίστη για το ντέρμπυ.
Ο τεχνικός του Π.Α.Ο. κ.Ζίφκας ενημερώθηκε χθες λεπτομερώς από τον κατάσκοπο του συλλόγου  που παρακολούθησε δύο φορές τους Πόντιους και έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα. Σήμερα αναμένεται να γίνει ανάλογη τακτική ενημέρωση από τον προπονητή στους ποδοσφαιριστές.
Δύο είναι τα προβλήματα για τους Κουφαλιώτες . Ο Μπάρδας που ακολουθεί ατομικό πρόγραμμα λόγω διαστρέμματος από την πρώτη αγωνιστική και ο Περγίγκας που υπέστη θλάση την προηγούμενη βδομάδα.
Κατά τα άλλα με έγγραφο της προς τις αστυνομικές αρχές  η Διοίκηση του συλλόγου ενημέρωσε για την ώρα άφιξης της αποστολής καθώς και για τον πιθανό αριθμό των φιλάθλων που αναμένεται να βρεθούν κοντά στην ομάδα.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το Δ.Σ. του Π.Α.Ο. Κουφαλίων αισθάνεται την  υποχρέωση να ευχαριστήσει τον αντιπρόσωπο της εταιρείας παγωτών  ΚΡΙ-ΚΡΙ  κ.Πατσίδη Γεώργιο για την ευγενική του προσφορά

Π.Α.Ο. ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ-ΠΑΟΝΕ 1-0

Πειμανίδης,Αρχοντίδης,ΛΙΩΝΗΣ,ΜΑΡΣΗΣ,Σίμος,Τσομπάνογλου,Παυλίδης(80 Χαριζάνης),ΚΟΥΤΣΙΔΗΣ,Ζάρκος,Κεφαλάς(85 Αιβάζης),Βράκας(60 Τοσουνίδης)

ΠΑΟΝΕ
Κασλής,ΤΣΙΛΗΣ,Καμπούρης,Γιατσάτσος,Πανίδης,ΑΠΟΣΤΟΛΑΣ,Σταθώρης(45 Γεωργιάδης),ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ,Πούλας(45 Αλεξιάδης),Σαρηγιαννίδης(62 Τσικόπουλος),Μανδάρης

Σ ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι το τελευταίο λεπτό ο Π.Α.Ο. Κουφαλίων ξεπέρασε νικηφόρα και το εμπόδιο του ΠΑΟΝΕ.

Οι κυανόλευκοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο όταν και πέτυχαν το γκολ ενώ στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι τα έπαιξαν όλα για όλα και πίεσαν για την ισοφάριση.

Στο 16 μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους όταν ο Μάρσης δεν μπόρεσε να πλασάρει από κοντά.

Στο 28 σουτ του Τσίλη διώχνει εντυπωσιακά ο Πειμανίδης

Στο 38 ωραία ατομική ενέργεια και σέντρα του Λιόνη που πέρασε όποιον βρήκε από κοντά ο Ζάρκος με κεφαλιά κάνει το 1-0

Στο 80 η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα όταν ο Κουτσίδης μόνος του δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά.
Στο 90 μετά από σύγχιση της άμυνας το σουτ του Τσικόπουλου σταματάει στο δοκάρι.

Στο 91 ο Τοσουνίδης δεν μπόρεσε να πλασάρει σε άδεια εστία.
Παρασκευή 24 Σεπτεμβρίου 2010

ΞΕΣΗΚΩΜΟΣ ΣΤΑ ΚΟΥΦΑΛΙΑ!!!!

Έντονη κινητικότητα σε όλα τα ποδοσφαιρικά στέκια των φιλάθλων παρατηρείται τις τελευταίες μέρες στα Κουφάλια. Το γήπεδο αναμένεται να είναι γεμάτο αφού όλοι θέλουν να στηρίξουν την φετινή προσπάθεια διοίκησης και ποδοσφαιριστών .

Ήδη τα διαρκείας έχουν ξεπεράσει τα 200 ενώ έχει αρχίσει και η προπώληση εισιτηρίων για το αυριανό (Kυριακή)παιχνίδι.
Ένα παιχνίδι που αντιμετωπίζετε με ιδιαίτερη σοβαρότητα και προσοχή.
Αγωνιστικά χθες τέλειωσε η προετοιμασία με δύο προβλήματα για τον κ.Ζίφκα. Συγκεκριμένα αμφίβολη θεωρείται η συμμετοχή του Καλπάκη που όλη την βδομάδα ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα, ενώ σίγουρα θα απουσιάσει ο Μπάρδας που υπέστη διάστρεμμα στον προηγούμενο αγώνα.
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΗΣ ΜΑΣΚΟΤ
Πριν τον αγώνα θα γίνει και η παρουσίαση της μασκότ που θα έχει το όνομα ¨Μελίγκας¨
ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ
«Η Διοίκηση του συλλόγου αισθάνεται την υποχρέωση να ευχαριστήσει τον ιδιοκτήτη της γνωστής ψαροταβέρνας-μεζεδοπωλείου ¨ΝΤΟΡΑΣ¨για το δείπνο που παρέθεσε σε όλο το ποδοσφαιρικό τμήμα.»
Τετάρτη 22 Σεπτεμβρίου 2010

ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ-Π.Α.Ο. ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ 2-3

Με το δεξί ξεκίνησε ο Π.Α.Ο. Κουφαλίων το φετινό πρωτάθλημα παίρνοντας δίκαιη νίκη μέσα στον Θερμαικό.
Οι κυανόλευκοι παρότι βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ, όταν ο Αρζουμανίδης από εμφανέστατη θέση οφσάιντ και ενώ είχε προηγηθεί πάσα με το χέρ...ι από συμπαίκτη του ‘έκανε το 1-0 μόλις στο 5 λεπτό κατάφεραν να ισοφαρίσουν αμέσως όταν από σέντρα του Αρχοντίδη ο Παυλίδης με φοβερό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1.
Στο πρώτο 20λεπτο παίχτηκε ανοιχτό ποδόσφαιρο με τις δύο ομάδες να χάνουν την μια ευκαιρία πίσω από την άλλη με σημαντικότερες στο 9΄του Κουτσίδη,στο 10΄του Νίτση και στο 14΄όταν φάουλ του Κεφαλά απέκρουσε εντυπωσιακά ο Πάφρας.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι ήθελαν περισσότερο την νίκη και προηγήθηκαν όταν μετά από ωραία προσπάθεια και σέντρα του 16 χρόνου Χαριζάνη ο Κουτσίδης με σουτ έκανε το 1-2.
Στο 79΄μετά από ωραία και πάλι προσπάθεια του Χαριζάνη ο νεοεισελθών Τοσουνίδης με φοβερή καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-3.
Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Αζουμανίδης όταν μετά από αδράνεια της άμυνας των φιλοξενούμενων με μακρινό σουτ νίκησε τον Πειμανίδη διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.
Με πολλά λάθη ο διαιτητής της συνάντησης κ.Βρέσκας. Σε άλλο γήπεδο οι επόπτες Τσιούπρος και Δερετζίδης όλου του συνδέσμου Ημαθίας

ΧΟΡΗΓΟΣ:Καφέ ''κλασσικό''

Tηλέφωνο: 23910 53604